یاشیکا

در سال 1949 میلادی شرکتی با نام تجاری یاشیکا ( YASHICA) تاسیس شد . دفتر مرکزی این شرکت در ژاپن واقع شده است .یاشیکا تولید کننده دوربینهای عکاسی وهمچنین عرضه کننده محصولات تصویربرداری می باشد .در ابتدا تمام دوربین های تولید شده توسط شرکت یاشیکا از نوع آنالوگ بود و به فیلم عکاسی بود نیاز داشت . در این زمان خود شرکت یاشیکا ، فیلم مورد استفاده در دوربین ها را روانه بازار می کرد .این دوربین ها همگی دارای باتری و کیف های بندی مخصوص بودند .

 

مناظر عکاسی و یا تصویربرداری شده توسط دوربین های یاشیکا ، بر روی نگاتیو ذخیره می شدند . سپس ظاهر و پس از آن چاپ می شدند .یکی از محصولات شرکت یاشیکا ، یاشیکا الکترو ۳۵ (به انگلیسی: Yashica Electro 35) است . این محصول یک دوربین عکاسی تک لنزی غیربازتابی است .رفته رفته با پیشرفت تکنولوژی و تقاضای بازارشرکت یاشیکا نیز در محصولات تولیدی خود تحولی ایجاد کرد و دوربین های دیجیتال را روانه بازار کرد .این دوربین ها فاقد فیلم برای عکاسی و تصویربرداری بوده و همین امر کار کردن با دوربین های یاشیکا را بسیار ساده تر از قبل نمود .

 

دیگر محصول شرکت یاشیکا ، یعنی دوربین های فیلم برداری این شرکت ، امکان فیلم برداری FULL HD را داراست وبا رزولوشن بالا و صفحه نمایشگر در دسترس علاقه مندان به هنر عکاسی و تصویر برداری قرار می گیرد .محصولات یاشیکا اصل ژاپن ، محصولاتی با کیفیت هستند که از نظر کارایی بسیار بهتر از محصولات متفرقه می باشند .در بازار محصولات الکترونیکی ایران نیز انواع دوربین های یاشیکا عرضه می شود اما به دلیل آنکه اخیرا محصولات اصل ژاپن و محصولات غیر ژاپنی با عنوان یاشیکا هردو در بازار ایران یافت می شوند ، باید هنگام خرید به اصل بودن محصول توجه شود وخرید از فروشگاه های معتبر صورت گیرد .