لکسمارک نام یک شرکت آمریکایی است که در سال ۱۹۹۱ تاسیس شد . دفتر مرکزی شرکت Lexmark در شهر لکزینگتون - کنتاکی ، ایالات متحده آمریکا قرار دارد .شرکت لکسمارک یک شرکت کامپیوتری است و عمده فعالیت شرکت در زمینه ساخت چاپگر های معمولی ، چاپگرهای لیزری ، تیونر و کارتریج جوهر افشان می باشد .چاپگر های لیزری نوعی از چاپگرهای رایانهای است که گرافیک و متن را با سرعت و دقت بیشتری بر روی کاغذ چاپ می کند .

 

چاپگر لكسمارك E260 به دلیل دارا بودن پورت پارالل استفاده در سیستم وزارت آموزش و پرورش بسیار مناسب است .بعلاوه شرکت لکسمارک در زمینه ارائه خدمات کامپیوتری نیز فعالیت دارد و به تهیه نرم افزارهای مدیریتی اقدام نموده است .لکسمارک همچنین در زمینه مدیریت فرآیندهای تجاری خدمات ارائه می دهد . مدیریت فرآیند تجاری بر خودکارسازی گردش کار نظارت دارد و به سازمان ها این امکان را میدهند که بتوانند فرآیندهای بیشتری را کنترل نمایند .

 

یکی دیگر از فعالیت های شرکت ، ارائه خدمات در زمینه مدیریت محتوای سازمانی و سامانه مدیریت اسناد است که امکان مدیریت بر گردش مکاتبات را در یک سازمان فراهم مینماید و علاوه بر نامه و مستندات مرسوم سازمانی ، موارد جدیدی از جمله فرمهای اینترنتی ، عملکرد سایر نرمافزارهای مرتبط ، فکس و نامههای پست الکترونیکی را نیز تحت کنترل دارد . معمولا در سیستم مکاتبات ، گسترهای از گردش مکتوبات از مراحل آغازین تولید تا امضا و ارسال الکترونیکی پوشش داده میشود .

 

سهام شرکت Lexmark در بازار بورس نیویورک نیز معامله می شود .این شرکت محصولا تی با کیفیت و کارایی متفاوتی را برای استفاده در آسیا و اروپا فراهم می کند . به عنوان مثال چیپ چاپگر لكسمارك مدل E260 ،E260D و E260DN در ایران نیز عرضه می شود .البته کیفیت محصولات تولیدی برای کشورهای متفاوت با یکدیگر تفاوت دارد .در آوریل 2016 این شرکت قرار است در Hyatt Regency Orlando در یک کنفرانس شرکت کند . این کنفرانس در مورد نرم افزارهای تولیدی شرکت Lexmark انجام خواهد گرفت .